Дошкільний підрозд

Сторінка психолога

Дистанційне 1-11кл

Пошук

Календар

«  Грудень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 8

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Середа, 01.12.2021, 03:56
Вітаю Вас Гість | RSS
Горянівський ліцей
Головна | Реєстрація | Вхід
Правила поведінки в закладі освіти


Правила поведінки здобувачів освіти Горянівського ліцею

      СХВАЛЕНО                                                                                                                                                                                                ЗАТВЕРДЖЕНО

На засіданні педагогічної ради                                                                                                                                                                   Директор :

                   Протокол №_____                                                                                                                                                                                        ________Н.І. Боярчук

                     Від_____________________                                                                                                                                                                         від _______________

 

Правила поведінки для здобувачів освіти

Горянівського ліцею

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

 

1. Правила поведінки учнів базуються на законах України, наказах Міністерства освіти та науки України, органів місцевого самоврядування, Статуті закладу освіти.

2. Учень приходить в навчальний заклад за 10-15 хвилин до початку занять, чистий та охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя до майбутнього уроку.

3. Не можна приносити на територію закладу з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики та інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.

4. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

5. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти з території в урочний час.

6. Учень повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам.

7. Поза навчальним закладом учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність та честь і гідність оточуючих.

8. Учні бережуть майно закладу, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території навчального закладу.

9. До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.

10.Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, належить здати черговому, який знаходиться на першому поверсі закладу, черговому вчителю, класному керівнику або адміністрації.

11.Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки учнів у навчальному закладі та за його межами.

 

12.Не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром і мобільним телефоном на уроках. Мобільний телефон можна використовувати з дозволу вчителя для освітнього процесу.

13.Учень повинен щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику.

14. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.

15. Учень, який був відсутній у навчальному закладі з поважної причини до 10 днів, може відвідувати заклад без надання довідки від лікаря, але в перший навчальний день після відсутності надає класному керівнику письмове пояснення від батьків (осіб, які їх замінюють) про причину відсутності.

16. Учень, який був відсутній з причини хвороби протягом 10 днів і більше, має обов’язково надати відповідну довідку від лікаря з рекомендаціями щодо навантаження на уроці фізичної культури з вказаними терміном.

17. Учні залишаючись на гуртки, переодягаються у роздягальні. Цінні речі беруть із собою, щоб уникнути їх крадіжки.

18. Адміністрація та вчителі не несуть відповідальності за цінні речі, які не використовуються в освітньому процесі, тому намагайтеся не брати до закладу зайві речі.

19. Після закінчення уроків, учні, зібравши свої речі, залишають навчальний заклад та безпечним шляхом йдуть додому.

 

ІІ. ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ

 

1. Учні входять до класу за першим дзвоником. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.

2.Коли вчитель входить в клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, з дозволу вчителя, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп'ютером, та уроків трудового навчання, коли учні працюють з інструментами.

3. Під час уроку не можна ходити по класу без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому та відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми та іншими справами, що не стосуються уроку.

4. Кожен учень відповідає за збереження санітарного стану та майна на своєму робочому місці.

5.Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя.

6.Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.

7. На уроці учень має право ставити питання вчителю, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення, або отримати консультацію на перерві після уроку.

 

8.До занять фізичною культурою допускаються учні у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу вчителя в спортивний зал учням входити забороняється. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов'язково присутні в залі, переодягнені в спортивну форму.

9.Вчителі фізкультури, трудового навчання відпускають учнів з уроків суворо по дзвінку.

10. Учень має право в коректній формі відстоювати свої погляди та переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.

11.Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.

 

ІІІ. ПОВЕДІНКА УЧНІВ ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ УРОКІВ

 

1. Під час перерви учень зобов'язаний:

- підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;

- вийти з класу, якщо попросить вчитель;

- учні на перервах знаходяться на своєму поверсі;

- при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачаминавчального закладу учні вітаються і звільняють дорогу;

- по сходах, коридорах ходити тільки по правій стороні;

- забороняється вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати відпочивати іншим.

2. Час перерви - особистий час кожного учня. Він може його проводити по своєму розумінню, проте не повинен заважати іншим.

3. Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по закладу і, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки.

4. Задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед учнів під час перерв учням категорично забороняється залишати територію закладу.

5. Під час перерв забороняється бігати по коридорах, по сходах, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.

6. Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися портфелями та іншими предметами і застосовувати фізичну силу.

7. У закладі та на території категорично забороняється тютюнопаління.

8. Категорично забороняється самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях, викидати речі чи виливати воду.

9. На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового адміністратора та адміністрації за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

 

ІV. ПОВЕДІНКА УЧНІВ У ЇДАЛЬНІ

 

1. Під час харчування в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.

2. Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.

3. Учні приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі. Перед прийомом їжі обов’язково миють руки.

4. Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.

5.Слід вживати тільки їжу і напої, які придбані тільки в їдальні.

6. Учні самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.

7. Учні дбайливо ставляться до майна їдальні.

8. Забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.

9. Забороняється виносити з їдальні їжу.

 

V. ЧЕРГОВИЙ УЧЕНЬ

 

1. Черговий по класу учень під час перерви прибирає класну кімнату, витирає класну дошку, перевіряє наявність крейди. В разі необхідності приносить крейду.

2. Черговий учень має право зробити зауваження іншим учням щодо правил поведінки та санітарних правил у класній кімнаті.

3. Черговий клас (з числа учнів 5-11 класів) має приступити до чергування за 30 хв. до початку занять. Чергування класу по навчальному закладу триває один навчальний тиждень протягом робочого дня (з 7.30 до 14.30) та організовується згідно окремого

розкладу, який затверджується директором на кожен семестр навчального року.

4. Черговий клас здійснює чергування згідно з Обов’язками чергового класу, затвердженими на початку навчального року.

5. Чергові учні допомагають черговому адміністратору і черговому вчителю у здійсненні контролю за чистотою, порядком, за виконанням всіма учнями цих Правил.

 

VІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1. Учні не мають права під час знаходження на території навчального закладу і при проведенні шкільних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров'я самого себе та оточуючих.

2. За порушення цих Правил та Статуту навчально-виховного комплексу учні притягуються до відповідальності. До них можуть бути вжиті такі стягнення:

- усне зауваження;

- запис зауваження в щоденник;

- виклик самого учня або з батьками на засідання Ради профілактики правопорушень;

- відшкодування завданої учнем матеріальної шкоди його батьками.

3. Ці Правила розповсюджуються на всіх учнів закладу освіти і є обов’язковими для виконання на всій території, а також під час усіх заходів, що проводяться навчальним закладом.

 


Copyright MyCorp © 2021