Мова – це засіб комунікації. А рідна мова для людини – це невід’ємна частина її власної душі.
Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.
Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мови як ознаку культурної приналежності особи.
В Україні це свято також лише почало писати свою історію, хоч сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть. Та збереження і поширення рідної мови активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної сучасної культури і традицій.
Незважаючи на дистанційний формат навчання в умовах воєнного стану, відзначили Міжнародний день рідної мови в Горянівській гімназії Обухівської селищної ради. Було проведено онлайн класні години, відеоуроки, презентації, інтелектуальна гра-вікторина «Знавець рідної мови», вікторина «Ми знаємо українську мову»(для середньої ланки), гра «Плутаниця», «Прикметниковий віночок», «З кінця і початку»(для молодших школярів). Старшокласникам запропоновано написати твір-есе на тему: «Як слово допомагає мені в житті?»
Мова є безпосереднім виразником єдності кожної спільноти. Тож не зупиняймося на досягнутому, залишаймося відкритими перед світом, зберігаючи водночас власну культурну самобутність та невичерпне розмаїття українського слова.